Ήττα για τους έφηβους του ΑΣΚ από τον Απόλλωνα στην Πάτρα

Στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής το εφηβικό τμήμα του Α.Σ. Κεφαλονιά, ηττήθηκε από τον Απόλλωνα στην Πάτρα με σκορ 66-58. Η εξέλιξη του αγώνα ανά περίοδο ήταν: 14-11, 31-27, 52-44, 66-58.
Οι πόντοι και οι συμμετοχές του Α.Σ.Κ. (Δούλιας): Αναγνωστάκης 8, Φραγκισκάτος, Γκαβός 16. Καββαδίας 5, Μανίκας 9, Βασιλάκης 4, Βεζυργιανόπουλος 2, Χριστοφοράτος 14, Καπατσώρης. Στην επόμενη αγωνιστική, οι νησιώτες αντιμετωπίζουν στο Αργοστόλι την ομάδα του Βαρθολομιού, το Σάββατο 9/11 στις 11.30 π.μ.
Εύκολη νίκη στην πρεμιέρα του Β γύρου με αντίπαλο την Παναχαϊκή στο Αργοστόλι, για το παιδικό τμήμα του συλλόγου, καθώς επικράτησε των Πατρινών με σκορ 68-28 και παραμένει αήττητο στον όμιλό του. Η εξέλιξη του αγώνα ανά περίοδο ήταν: 16-7, 41-14, 55-15, 68-28. Οι πόντοι και οι συμμετοχές του Α.Σ.Κ. (Ματιάτος): Βαλλιανάτος, Βουργίδης Β. 7, Σπυράτος 4, Σταθάτος 16, Καραβιώτης, Βουργίδης Δ. 22, Μαλιαγρός 2, Λουκέρης 13, Ποταμιάνος, Χαρατσάρης, Γαλιατσάτος 4, Μιχαλάτος. Την επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 10/11) οι παίδες αντιμετωπίζουν την ομάδα του Γλαύκου εκτός έδρας.
Πρεμιέρα και για την ανδρική ομάδα του συλλόγου, καθώς την Κυριακή 10/11, ξεκινά το πρωτάθλημα της Β ΕΣΚΑΗ. Στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του Β΄ Ομίλου, οι άνδρες αντιμετωπίζουν εκτός έδρας στην Πάτρα την ομάδα του Σείριου Πατρών.