Ο «Αίνος» στην τέταρτη θέση της Α2 κατηγορίας

Σημειώνοντας σημαντικές νίκες οι αθλητές και οι αθλήτριες του ΑΙΝΟΥ στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας έφεραν την ομάδα στην τέταρτη θέση. Στην πρώτη θέση η ομάδα του Λαυρίου και στην δεύτερη θέση η ομάδα της Πεύκης. Οι δύο αυτές ομάδες ανέβηκαν στην Α1 Κατηγορία. Οι αγώνες διεξήχθησαν στο Λαύριο.
Για τον ΑΙΝΟ αγωνίστηκαν οι: ΑΜΠΝΤΟΥΛ ΓΑΦΑΡ, ΜΕΛΛΑΣ ΣΠΥΡΟΣ, ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ, ΚΑΛΙΤΣΟΥΝΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΙΤΣΟΥΝΑΚΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ. Δύο ήταν τα καθοριστικά παιχνίδια για την ομάδα μας. Και τα δύο κρίθηκαν οριακά με σκορ 3-2. Στο πρώτο η ομάδα μας κέρδισε τον Α.Ο. Γλυκά Νερά με τη Μαριλένα Kαλιτσουνάκη να αγωνίζεται μετά από δέκα πέντε χρόνια και να κερδίζει στο μονό με 2-1 σετ τη νεαρή αντίπαλό της (σκορ τρίτου σετ 22-20) δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα να διεκδικήσει κάποιο μετάλλιο. Στον άλλο αγώνα η ομάδα ηττήθηκε από την ομάδα της Φερενίκης. Mε το διπλό ανδρών οι Μέλας και Αμπντούλ, μετά από εξαιρετικό παιχνίδι, ισοφάρισαν την συνάντηση και όλα κρίθηκαν στο απλό ανδρών. Εκεί ο Παπαδάτος, ενώ κέρδισε το πρώτο σετ, λόγω κούρασης από τα συνεχή παιχνίδια έχασε τον έλεγχο του αγώνα και έδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλο του να ανακάμψει και να επικρατήσει τελικά με 2-1 σετ και κάνοντας το σκορ 3-2 για τη Φερενίκη.